Коментари

Полиција влезе во домот на Катица Јанева, се очекува приведување, тврди Неделковски

Новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил објави статус во кој вели дека во моментов полицијата врши претрес во станот на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

„Најнови вести. Ексклузива:
1. Во овие моменти полиција е влезена во станот на Катица Јанева во Скопје. Се очекува привефување и 30 дневен притвор.
2. Сопатник на Боки 13 на граничниит премин Богородица била Лила Филиповска. По апсењето на Боки 13, таа останува во Фламинго плачејки и со лекарства за смирување.
3. Најдоцна до утре се очекува приведување на уште два обвинитела од СЈО (едно машко и едно женско лице, македонец и албанка) за рекет над Томче НОЕЛ од 600.000 евра.
4. Има уште еден случај кој е жежок, а се работи за судија во Основен 1, поранешен портпарол на судот. Се работи за рекет од 250.000 евра“, стои во објавата на Фејсбук

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top