вто. Фев 18th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

НАЈНОВА ВЕСТ: Во Охрид запленети луксузни возила и глисери

Полицијата вечерва во Охрид извршила заплена на неколку скапи патнички возила и пловни објекти, дознава Скопје1 од свои извори во МВР.

Како што дознаваме тоа е направено по предлог на Јавен обинител, по претходно издадена наредба од Судија на претходна постапка.

Возилата се сместени во кругот на охридската „Касарна“ и остануваат во заплена до крај на истрагата во која се опфатени.

Според првите информации возилата се одземени во рамки на процесот популарно наречен „Рекет“ во кој се товарат Бојан Јованоски ( Боки 13 ) и Зоран Милески Кически за изнуда на рекет од бизнисмени.