fbpx
пон. Окт 26th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Филипче: Албанија, Црна Гора и Косово се за отворање на границите, се чека на Србија и Бугарија

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека во текот на вчерашниот ден министрите за здравство на Албанија, Црна Гора и на Косово дале согласност дека може да се отворат границите.

– Ја чекаме реакцијата на министерствата за здравство на Србија и на Бугарија по што ќе донесеме одлука верувам на следниот состанок на Комисијата и на Штабот, додаде Филипче.