fbpx
чет. Окт 22nd, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Мицкоски: 445 новозаразени лица и дури 9 починати – катастрофа за која е одговорна Владата

445 новозаразени лица и дури 9 починати. Национална катастрофа за која е одговорна Владата. Нема изговори. Имаа 8 месеци да се подготват за новиот бран, бараа избори за да ја зголемеле ефикасноста, објаснуваше Заев за “танцот” и “чеканот”, и еве ги резултатите, напиша на својот ФБ профил претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој прашува:

Уште колку семејства ќе се зацрнат за да се сетат за оставки и промена на политиките!?

 

445 новозаразени лица и дури 9 починати. Национална катастрофа за која е одговорна Владата. Нема изговори. Имаа 8 месеци…

Geplaatst door Hristijan Mickoski op Woensdag 14 oktober 2020