fbpx
чет. Окт 22nd, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Заев: Длабоко ме погоди веста за смртта на нашиот сопартиец, млад доктор, жално е кога смртта нѐ разделува од пријателите

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево, откако претходно му се слошило и со автомобилот удрил во дрво на „Рузвелтова“. Според неофицијални информации, Нешковски доживеал срцев удар по што изгубил контрола врз автомобилот.

Премиерот Зоран Заев, министерот венко Филипче, но и останатите сопартијци се опростуваат преку социјалните мрежи од својот пријател.

„Длабоко ме погоди веста за смртта на нашиот сопартиец, млад доктор, пулмологот Трајче Нешковски, долгогодишен член на СДСМ и доскорашен секретар на Социјалдемократската младина.

Жално е кога смртта нѐ разделува од пријателите и соработниците, а посебно е тажно кога прерано ќе заврши животот на некој толку успешен и млад човек.

Трајче ќе остане запаметен како голем човек, борец за својата земја, за граѓаните, за социјалдемократските вредности, успешен доктор и човек кој силно го сакаше својот роден град, Гостивар.

Упатувам искрено сочувство до фамилијата и пријателите, како и другарите и соработниците од Социјалдемократската младина на Македонија.

Почивај во мир драг Трајче“, напиша премиерот на ФБ.

Длабоко ме погоди веста за смртта на нашиот сопартиец, млад доктор, пулмологот Трајче Нешковски, долгогодишен член на…

Geplaatst door Zoran Zaev op Woensdag 14 oktober 2020

„Денеска изгубивме другар и доктор кој целосно се даваше за грижа и третман на нашите пациенти, родители, роднини, пријатели. Тој даде сѐ од себе во битката со коронавирусот грижејќи се за пациентите. Тој е мојот колега на кој засекогаш ќе бидам горд! Сочувство до семејството. Трајче почивај во мир, лесна ти земја, напиша на ФБ министерот венко Филипче.

Денеска изгубивме другар и доктор кој целосно се даваше за грижа и третман на нашите пациенти, родители, роднини,…

Geplaatst door Венко Филипче op Woensdag 14 oktober 2020

 

„Се понадевав дека е грешка или лага… Страшна вест. Почивај во мир Трајче, напиша на својот ФБ Радмила Шеќеринска.

Се понадевав дека е грешка или лага… Страшна вест. Почивај во мир Трајче!

Geplaatst door Radmila Sekerinska op Woensdag 14 oktober 2020

„Почивај во мир Трајче. Сочувство до семејството“ напиша на својот ФБ профил министерот Оливер Спасовски..

Почивај во мир Трајче. Сочувство до семејството.

Geplaatst door Oliver Spasovski op Woensdag 14 oktober 2020