fbpx
саб. Окт 17th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Макрон ќе го посети местото каде што беше обезглавен наставник во близина на Париз

Францускиот претседател Емануел Макрон ќе ги посети предградијата на Париз каде што беше нападнат и обезглавен наставник од убиец кој извикувал „Алаху Акбар“, јави телевизијата БФМ.

„Ројтерс“ јавува дека Макрон вечерва ќе оди во населбата Конфлан Сен-Онорин, предградие северозападно од Париз, по итен состанок во Министерството за внатрешни работи.

Француската полиција го застрела човекот кој нападнал друго лице со нож во близина на Париз и му ја отсече главата.