fbpx
сре. Јан 20th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска, позитивна на Ковид-19

SONY DSC

Битолската градоначалничка, Наташа Петровска, на социјалните мрежи ја сподели веста дека е позитивна на коронавирусот.

„Почитувани, резултатите од денешниот направен тест покажаа дека сум позитивна на Ковид-19.

Следните денови во согласност со препораките останувам во изолација.

Бидете во добро здравје!“, напиша Петровска во објавата на „Фејсбук“.