fbpx
вто. Јан 19th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Во Вевчани уапсен и претседателот на ОК ВМРО ДПМНЕ, Влајнкиноски

Денес бев апсен. За ништо, се разбира.
Нема страв, нема предавање.
Има полициска бруталност, ама ќе им помине.
Вевчанци, драги мои Вевчанци посебно Ви БЛАГОДАРАМ за ПРКОСОТ кон полициската бруталност.

Да живее Вевчани, да живе Македонија, Напиша на својот ФБ профил претседателот на ОК ВМРО ДПМНЕ од вевчани Ѓорѓи Влајнкиноски.