fbpx
чет. Мар 4th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Јоци до Шилегов: Место да намалиш даноци, да дадеш поволности во време на пандемија ти нагрбачуваш нови давачки

На Петре му текна во 4 година од мандат да дава предлози за смена на имиња на многу улици, ама скопјани ќе трчаат да менуваат лични карти и пасоши….хехехе. Екстра трошоци, баце, напиша на својот ФБ профил новинарката Јорданка Ивановска Јоци.

Јоци во објавата додава:

А, бе, Петре…тапа џонсон ти е работа!
Место да намалиш даноци, да дадеш поволности во време на пандемија, рати, нешто (на вода, ѓубрарина, данок на имот…) ти нагрбачуваш нови давачки.