fbpx
пет. Мар 5th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Ременски за Филипче: Венко ќе го бараат сите за министер за здравство, човекот исправа туѓи грешки на секој чекор

Кратко ќе ви кажам, Венко Филипче ќе го бараат сите за министер за здравство. Човекот исправа туѓи грешки на секој чекор. Тој не може да биде се’ и да ги замени сите, а изгледа само тој е се’ во здравството и има слух за сите проблеми на граѓаните кои не ги дели по ниедна основа, напиша на својот ФБ профил Фросина Ременски.

Ременски во објавата додава:

Секоја чест на сите совесни доктори, хирурзи, директори, сестри …, на кои грижата за пациентите им е нивна примарна работа.
Но, сите оние од “големото добро утро” и кои го уживаат епитетот “единствени” во мали места каде што болниците кубурат со медицински кадар треба сериозно да се замислат што прават и кој е нивниот приоритет.
Венко не може да се клонира и сите да ве потсетува што и како треба да работите. Едноставно не е фер и кон него и кон пациентите, напиша Ременски на ФБ.