fbpx
саб. Мар 6th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Јоци до Шилегов: Ти док ја изградиш Универзалната сала, ќе испоумрат пет генерации

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, се прости од познатиот српски пејач Ѓорѓе Балашевиќ. Тој призна дека со него договарале да ја отвори Универзалната сала, која е во фаза на реновирање.

На оваа објава новинарката Jорданка Ивановска Јоци на својот Фб профил со прашање до Шилегов. Јовци напиша:

Која Универзална, човече⁉️
Шу збориш?
Ти док ја изградиш, ќе испоумрат пет генерации.

фото: PRTSC ФБ Jорданка Ивановска Јоци