fbpx
пон. Мар 8th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Ограбиле спортска обложувачница во Ченто, пукале, па направиле сообраќајна несреќа

Хаос се случувал синоќа во скопската населба Ченто кога две лица ограбиле спортска обложувачница, а на излегување од објектот испукале еден кушум.

Според информациите од полицијата, тие заминале со автомобил и на улицата Фуштанска удриле во патничко возило „мицубиши“ по што го оставиле нивниот автомобил и побегнале.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

фото: Архива