Магазин

Емина се разведе од Мустафа и експресно си најде нов дечко, тој нова девојка

Турската ѕвезда Мустафа Сандал, по разводот од Емина Јахович, си најде нова девојка.

Медиумите веќе некое време пишуваат за врската на Емина со турскиот милионер, но ни Mустафа не заостанува. Тој на својот инстаграм профил сподели видео снимка од поп пејачката Симге Сагин, напиша стих од нејзината песна и додаде срце.

View this post on Instagram

Aç koynunu geliyorum❤️

A post shared by Mustafa Sandal Official (@mustafasandal24) on

Многумина тоа го сфатија како потврда за нова романса. Оваа вест веднаш ги преплави турските медиуми, кои велеа дека помеѓу овие две музички ѕвезди постои нешто повеќе од само пријателски однос. Исто така се појавија и коментари дека Сигма потсетува на Емина, но пејачот не даде никаков коментар на ова.

На почеток