Македонија

Американец пронајден мртов во стан во Скопје

На 27.03.2021 во 18.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во стан на ул.„Скупи“ бил пронајден починат М.В.Д.(66) од САД, со престој на ул.„Скупи“, наведено е во билтенот на Министерството за внатрешни работи (МВР).

фото: Архива

На почеток