fbpx
нед. Мај 16th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

24 годишна скопјанка нападната во стан во Скопје

Дваесет и четиригодишна девојка вчера била физички нападната во центарот на Скопје, во станот во кој престојувала.

Според информациите во полицијата зад нападот стои 38-годишен скопјанец со кој таа се познаала од претходно.

Лицето е приведено, соопшти МВР.

По целосното расчистување и документирање на случајот против него ќе следи соодветен поднесок.

фото: Архива