fbpx
пон. Мај 17th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Експлозија на улица во Скопје, оштетени неколку дуќани

На улица „Методија Митевски“ во Скопје денеска изутрина експлодирала експлозивна направа. Повредени лица нема, а од експлозијата биле оштетени стаклата на неколку дуќани.

На 02.05.2021 во 04:00 часот било пријавено дека во Скопје, на улица „Методија Митевски“, со експлозивна направа биле оштетени стакла од неколку дуќани. Повредени лица нема. Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.