Магазин

(ВИДЕО) Делфин спаси нуркач од ајкула

Видеото како нуркач е заштитен од делфин од ајкула во океанот, стана вирално. Видеото, кое беше објавено на „Тикток“ од нуркачката Кејли Грант на 6 септември, досега има над 2,2 милиони прегледи.

На почетокот, можете да видите делфин што плива покрај двајца нуркачи. И тогаш се појави голема океанска бела ајкула и се упати кон Кејли, објави „Њузвик“.

„Пливавме со пријателски делфин кога одеднаш се појави ајкула“, напиша таа во видеото.

@mermaid.kayleigh

What a sweet #dolphin 🥺 #hawaii #shark

♬ Where’s My Love (Alternate Version) – SYML

На почеток