Скопје

Скопјанка тешко повредена отако паднала во автобус

Тешки телесни повреди добила патничка при пад од автобус на ЈСП.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик -

По извештајот на полицијата, на 23.11.2021, во 12.20 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот Јане Сандански, во автобус на ЈСП, управуван од И. Б. (52) од Скопје, паднала патничката С. А. (61) од Скопје. С. А. добила тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Скопје

To Top