Магазин

Почнува новата сезона на Преспав

Шестата сезона од хит-серијата „Преспав“ ќе почне да се прикажува на 20 декември секој работен ден, од понеделник до петок, на МТВ 1, со почеток од 20.15 часот, објавија продуцентите на серијата.

Тие претходно ги претставија актерите во новата сезона со штосни фризури и поинакви стајлинзи.

Новата сезона ќе содржи 20 епизоди.

To Top