Скопје

Девојче од Волково пријавил дека била тепана од дечкото, кој и се заканувал

На 30.11.2021 во 23.30 часот во СВР Скопје 23-годишна жителка на Скопје пријавила дека на 25.11.2021 и на 30.11.2021 околу 16.30 часот во с.Волково, скопско, по претходна расправија, била физички нападната од Ф.Ј.(28), со кого била во љубовна врска и ѝ биле упатени закани. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To Top