Македонија

Сообраќајка на Стража

Од АМСМ известуваат дека поради сообраќајка на патот Гостивар – Стража, сообраќајот во моментов се одвива по една коловозна лента.

МВР е на местото на настанот и прави увид во овој случај, и се очекува побрзо расчистување на сообраќајот и нормализирање на истиот на овој патен правец.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток