Актуелно

(ФОТО) Миркуловски по последниот натпревар доби подарок урамен дрес

Ракометната репрезентација на Македонија во преполната сала „Борис Трајковски“ ја победи Чешка

Натпреварот заврши со резултат 27:25.

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров и еден од најдобрите централни бекови Филип Миркуловски, вечерва го одиграа последниот натпревар во репрезентативниот дрес.

Филип Миркуловски на крајот од натпреварот, доби подарок. Дрес со бројот 13 му беше доделен од претседателот на ракометната федерација (РФМ), Живко Мукаетов.

На почеток