Скопје

Малолетничка фрлена од прозорец во основното училиште „Ѓорѓија Пулевски“

Денеска, во 07.50 часот во Полициската станица Аеродром, Е.Ц.(50) пријавил дека во петокот малолетничка од основното училиште Ѓорѓија Пулевски била фрлена од прозорец од страна на нејзини соученици.

Настанот се случил во периодот од 10.30 до 11.00 часот за време на малиот одмор. Станува збор за четири малолетници кој воедно биле ученици во училиштето. Тие ја фатиле за нозе и раце нивна 14-годишна соученичка, го отвориле прозорецот од училницата што се наоѓа на приземје и ја фрлиле на земја со што таа се здобила со телесни повреди.

Родителите на малолетниците кои го извршиле нападот се повикани во полициска станица и се преземаат соодветните мерки и активности за целосно расчистување на случајот.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток