Македонија

Автомобил излета од патот Скопје-Велес, две лица тешко повредени

На 14.06.2022 околу 14.15 часот во СВР Скопоје било пријавено дека на автопат Скопје – Велес , кај надвозникот што води кон с. Бадар, А.М.(37) од Велес, управувајќи патничко возило „сеат“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатничката О.Х.А.(39) од Велес, констатирани во компекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

На почеток