Македонија

По четврти пат Нефи Усеини натепа сограѓанин со боксови

Охридскиот бизнисмен и и советник од ДУИ во општина Охрид, Нефи Усеини, додека ја чека пресудата за нападот против неговиот сограѓанин, Спиро Топаловски, предизвикал нов инцидент.

Тој во просториите на општината со тупаници натепал педесет и шест годишен сограѓанин, кој учествувал во наддавањето на тезгите на кејот во Охрид.

– На 21.06.2022 година околу 15.30 часот на улицата ‚Димитар Влахов’ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Н.У. врз Т.В.(56), двајцата од Охрид. Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава, се вели во билтенот на СВР Охрид.

На почеток