Свет

(ВИДЕО) Ајкула во познато турско летувалиште

На снимката која за кратко време стана вирална, се гледа ајкула како плива во плиткото на брегот на познатото турско летувалиште Мармарис. Еден од капачите ја удира со нешто што личи на гребло, пишува „The Sun“.

После неколку удари, ајкулата отпливала подалеку од децата и капачите.

Претходно две жени настрадаа по напад на ајкула во Египет.

На почеток