Свет

Експлозии во Николаев

Руските сили синоќа извршија силно гранатирање на Николаев, соопшти градоначалникот Александар Сенкевич.

Тој изјавил дека силни експлозии одекнале во различни делови на градот и ги повикал граѓаните да останат во засолништа, пренесува Укринформ.

Сенкевич прецизираше дека биле погодени цивилни објекти и оштетени станбени згради.

На почеток