Актуелно

(ВИДЕО) Терехов: Руските сили го гранатираат Харков

Руските сили утрово го гранатираат Харков, а засега нема информации за жртви или повредени, објави градоначалникот Игор Терехов.

Тој на Телеграм напиша дека мета била киевскиот округ во Харков. Засега нема информации за жртви, пренесува Интерфакс Украина.

На почеток