Скопје

(ВИДЕО) Блокирана Партизанска: Над сто возила стојат во место

Од Центар до Карпош се вози подолго од еден час заради колапсот во сообраќајот на булеварот „Партизански Одреди“ кој го блокира овој дел од Скопје.

Причината за овој сообраќаен колапс не е позната, а возачите се нервозни и прашуваат што се случува. Колоната е километарска, а највеќе гужва има на потегот од трговскиот центар „Сити мол“ до крајот на булеварот кај Ѓорче Петров.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток