Свет

(Видео) Тереза Меј танцуваше на „Dancing Queen“

Британската премиерка Тереза Меј имаше драматично излегување на сцена денеска пред говорот што требаше да биде обид да се обедини нејзината поделена партија околу Брегзит

Но, политиката падна во сенка на нејзиното појавување – во позадина одеше „Dancing Queen“ на ABBA и премиерката направи некаков обид за танцување што според некои медиуми беше оценето како „пародија на самата себе“.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток