Скопје

Приведен скопјанец кој ја нападнал сопругата

На 31.12.2022 во 01.20 часот на подрачјето на Ѓорче Петров полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.Д.(36) од Скопје поради тоа што на 30.12.2022 околу 23.30 часот физички ја нападнал неговата 40- годишна сопруга. По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На почеток