Актуелно

(ВИДЕО) Се судрија автобус и автомобил, едно лице загина

Едно лице загина во тешката сообраќајна несереќа, која се случи вчеравечер меѓу автобус со беровски регистерски таблички и возило опел астра со пробиштипски регистерски ознаки на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на клучката кај штипската приградска населба Три Чешми.

Според првичните информации од портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова несреќата се случила во 19.45 часот. Лекарите од Итната медицинска помош на лице место констатирале дека загинал сопатникот од автомобилот, а возачот со повреди е хоспитализиран во Клиничка болница-Штип.

https://www.facebook.com/watch/?v=3414218425532302&t=0

На почеток