Магазин

(ВИДЕО) Ќерката на Соња Тарчуловска помина во вториот круг од “Ѕвездите на Гранд”

Мелани Тарчуловска (17), ќерката на Соња и Јохан Тарчуловски, пееше во „Ѕвездите на Гранд“ и се пласираше во вториот круг на шоуто. Таа ги испеа „Пожели среќу другима“ од Лепа Брена и „Тажна љубов среќна песна“ од Тамара Тодевска, па доби пет гласа од жирито и можност да бира кој ќе ѝ биде ментор во текот на сезоната.

„Го сакам Ѓорѓе Давид. Не го знам од порано, вечерва првпат го гледам во живо, му ја знам музиката“, рече Мелани, која не криеше ни дека имала голема трема додека пеела.

Настапот на Мелани почнува на 1:26:30.

На почеток