Свет

(ВИДЕО) Изрешетано семејство во САД, пет од загинатите се деца

Осум лица, меѓу кои пет деца, сите членови на исто семејство, се пронајдени мртви со прострелни рани во дом во јужна Јута, соопштија локалните власти.

Жртвите биле пронајдени кога полицијата ја проверила куќата, се вели во изјавата на градските власти во Енох, град со околу 8.000 жители сместен на околу 400 километри јужно од Солт Лејк Сити, пренесува АП.

Менаџерот на градот Енох, Роб Дотсон, рече дека заедницата била шокирана кога дознала за убиствата и дека жртвите – сите членови на истото семејство – биле добро познати во јужниот град Јута. Гувернерот на Јута Спенсер Кокс на Твитер им изрази сочувство на роднините на жртвите.

На почеток