Свет

(ВИДЕО) Напад во Париз

Неколку лица се повредени утринава во напад со нож на железничката станица Гаре ду Нор во Париз, јавува француското радио.

Според него, полицијата го убила осомничениот, пренесува Ројтерс.

Полициските службеници не беа веднаш достапни за коментар.

Бројот на повредени се уште не е соопштен, како и други детали за нападот.

На почеток