Македонија

Принудил 18-годишник полово да го задоволува, па му се заканил со нож да не пријавува во полиција

На 13.01.2023 во 22.50 часот во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода Р.Ф.(20) од Кавадарци.

Тој се сомничи дека во декември 2022 година со закана принудил 18-годишник од Кавадарци полово да го задоволува, по што со остар предмет му се заканил да не пријавува во полиција.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На почеток