Македонија

Ја нападнале кучиња скитници, па додека бегала паднала и се здобила со повреди

Вчера во полициската станица Кичево жена пријавила дека била нападната од кучиња скитници.

На 13.01.2023 во 14.00 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на ул.„Маршал Тито“ во кичево, М.И.(69) од Кичево била нападната од две кучиња скитници, при што паднала и се здобила со повреди.

Дополнително во МВР пријавени се уште два случаи на напади од кучиња скитници.

На 13.01.2023 во 22.00 часот во Полициската станица Карпош, И.И.(38) од Скопје пријавил дека на ул.„Орце Николов“ бил каснат од куче скитник.

На 13.01.2023 во 17.30 часот во СВР Куманово, М.П.(50) од с.Табановце, кумановско, пријавил дека на ул.„Борис Кидрич“ во Куманово бил каснат од куче скитник.

На почеток