Македонија

Прилепчанец нападнат од роднина со тврд предмет

На 16.01.2023 во ОВР Прилеп Н.А.(65) од Прилеп пријави дека на ул.„Мирче Ацев“ во Прилеп бил физички нападнат од неговиот роднина А.Ј., кој употребил и тврд предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток