Македонија

Вработена во јавно претпријатие нападната од колешка

На 20.01.2023 во 11.30 часот А.С.(49) од Крива Паланка пријавила дека во канцеларија од јавно претпријатие во Крива Паланка по претходно недоразбирање била физички нападната од нејзина колешка М.Т.С.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На почеток