Скопје

(ФОТО) Страшна сообраќајка на Партизанска, едно лице итно пренесено во болница

Сообраќајна несреќа се случи вечерва на булеварот „Партизански одреди“ на крстосницата со булеварот „8 септември“, во близина на бензинската пумпа „Макпетрол“, објави 360 степени

Според информациите од МВР сообраќајката се случила во 20 и 20 часот и засега е пријавено едно повредено лице, кое со екипи на Брза помош е пренесено во ГОБ „8 септември“.

Во несреќата учествувале две возила , Сеат Ибица со велешки регистарски таблици и БМВ со скопска регистрација.

Полициски екипи се терен и се утврдуваат причините за несреќата, велат од МВР.

На почеток