Скопје

Гостиварец пронајден починат на Меѓуградската автобуска станица во Скопје

На 20.01.2023 во 07.05 часот било пријавено дека на Меѓуградската автобуска станица во Скопје, бил пронајден починат Б.А.(66) од Гостивар.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт без видливи траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на судска медицина за обдукција.

На почеток