Македонија

Две лица каснати од кучиња скитници

На 22.01.2023 во 17.45 часот, Н.С.(32) од Струга во полициска станица пријавила дека на улицата „15 корпус“ во Струга била касната од куче скитник.

На 22.01.2023 во 22.25 часот во СВР Тетово, 74-годишната Е.К. од Тетово пријавила дека на улица „Андреа Јовановски-Журчин“ била касната од куче скитник.

На почеток