Македонија

Тетовец фатен додека крадел во угостителски објект

На 22.01.2023 во 10.45 часот пред угостителски објект на ул.„Маршал Тито“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода К.В.(28) од Тетово.

Тој се сомничи дека претходно во угостителскиот објект одзел пари од паричник на едно лице.

Одземените пари биле пронајдени и вратени на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На почеток