Актуелно

Се урнаа два воени авиони

Два индиски воени авиони се урнаа денеска во близина на Морена, во индиската држава Мадја Прадеш, соопштија воени претставници.

Наредена е истрага за да се утврди дали имало судар на двата авиони.

Двајцата пилоти се катапултирале и се здобиле со полесни повреди, јавува Индија тудеј.

На почеток