Македонија

(ВИДЕО) Маричиќ за „Макфакс“: Бифтек во Влада немам јадено

Во интервју за Макфакс, поранешниот министер за правда, Бојан Маричиќ вели дека бифтек во Влада нема јадено.

„За фамозните бифтеци, правдата која само што не дошла, обвинителите, изборот на новите судии и обвинители од редот на снаите и децата, евроинтеграциите –одговара вицепремиерот Бојан Маричиќ во интервју за „Макфакс“.

Тој одговара и како ги „примамуваат“ пратениците за да соберат мнозинство за уставни промени, кој најавил поддршка, а кого убедуваат. Маричиќ зборува и како државата може да му одговори на Пендиков за обвинувањата, додека за европратеникот Џамбаски посочи дека е провокатор. Тој одговара и за внатрепартиските поделби, како и наводниот дуел Заев-Ковачевски“, стои во описот на видеото.

На почеток