Македонија

(ВИДЕО) Силно невреме со град и грмотевици во Струмица, улиците поплавени

Големо невреме проследено со град и грмотевици ја зафати Струмица и струмичкиот регион вечерва пред 20:00 часот.

Порталот Струмица Денес објави фотофрафии и видео на кои може да се забележат поплавени улици во градот.

Пишува дека струмичани вакво невреме не виделе со години.

На почеток