Македонија

Умерено облачно со повремено засилен ветер од северен правец

Времето денеска ќе биде умерено облачно со умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 3, а максималната ќе достигне од 7 до 14 степени.

Во Скопје ќе преовладува умерено облачно време со слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне до 12 степени.

За следните денови, синоптичарите најавуваат стабилно време со пораст на дневната температура.

На почеток