Македонија

Земјотрес во Штип

Околу 3 часот по полноќ земјотрес со јачина од 3 степени според Рихтеровата скала беше почувствуван во штипското подрачје.

Според првичните информации, земјотресот се случил во 02 часот и 41 минута.

Епицентарот е кај градот Штип на длабочина од 1 километар.

На почеток