Свет

Бакнеж прикажан на телевизија во Иран – изби скандал, телевизијата се извини


Иранската државна телевизија им се извини на гледачите затоа што накратко прикажа пар додека се бакнува, објавија локалните медиуми.

dobivaj vesti na viber

Мрежата Насим прикажа млад пар како се бакнува неколку секунди додека минува пред камера поставена во парк.

Сцената беше дел од емисијата „скриена камера“.

Мрежата се извини за „грешка која произлегла од невнимание на продукцискиот тим“, се вели во соопштението објавено од агенцијата Исна.

Во Иран, секој физички контакт меѓу маж и жена е забранет на државната телевизија.

„Насим“, која исклучиво произведува забавни емисии, отвори истрага и „ќе преземе цврста акција против одговорните за оваа небрежност“, се додава.

На почеток