Македонија

Хари Локвенец поднесе оставка од директорската позиција во Железници

Хари Локвенец поднесе оставка од директорската позиција во Железници-инфраструктура, објави Макфакс.

Локвенец за „Макфакс“ изјави дека се повлекува од функцијата од лични причини.

Се очекува оставката да биде прифатена на денешната владина седница, и на негово место да биде именуван нов директор.

На почеток